Seyir Defteri

5 ARALIK 2012 Proje FACEBOOK ve TWITTER sayfaları açıldı !

 
Facebook safamız:https://www.facebook.com/Kariyerist2012   yayına girdi

 

18 ARALIK : Proje, İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ’nde yapılan PROJE LANSMANI ile start aldı !

 

Dec182012 9438İstanbul Mülkiyeliler Vakfı, İstanbul Kültür Üniversitesi ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği’nin ortak olarak yürüteceği “KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi Projesi" bu gün gerçekleştirdiğimiz proje lansmanı ile başladı.

Lansman , proje ortaklarının açılış konuşması ile başladı.Açılış konuşmalarının ardından KariyerIST proje koordinatörü Kamil Kasacı proje hakkında genel bilgi verdi.

Lansmana 200'e yakın öğrenci kulüpleri temsilcileri ve üniversite öğrencisi katıldı.

 

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

KariyerİST Merkezi “PROJE LANSMANI”na 200'ü aşkın öğrenci katıldı!

 

20 Aralık’ta Habertürk Gazetesi Köşe Yazarı Pervin Kaplan, köşesinde İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından desteklenen KariyerIST Kariyer ve Girişimcilik Projesine yer verdi.

Okumak İçin; https://skydrive.live.com/redir?resid=6FDD75E8BA78B963%21116
Proje Lansmanı haberi Ceride-I Mülkiye internet gazetesinde yer aldı :
http://cerideimulkiye.com/?p=28923
Ayrıca, 24 Aralık saat 14.00'de TRT Radyo 1'de "Hayat sahnesi" programında KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Projesi, Proje Koordinatörü Kamil Kasacı, projenin amaçları, yapacakları ve merkezde gençlere sunulacak imkanlar ile ilgili bilgi Verdi.

http://www.trt.net.tr/Radyo/RadyoDetay.aspx?kimlikid=1051&tur=Radyo&Kanal=RADYO1

Aylık yayınlanan Artı Eğitim dergisi …. sayısında Proje hakkında bir haber yaptı.
“Özgüveni yüksek, kariyerini planlayan, nitelikli donanıma sahip, gençleri yetiştirmek için yeni bir proje hayata geçti. KariyerİST adlı projeyle gençlerin beceri ve gelecek planlamalarında yol gösterecek Kariyer ve Girişim Merkezi kuruldu.” Haberin devamı için :için:http://www.ajanspress.com.tr/Viewer/Press/NewsViewer.aspx?r=MQ%3D%3D&id=MjA2ODA1NTQ%3D&s=ODIy&t=MTQ1OTI0&b=MTg4ODg5&all=MjA2ODA1NTQ%3D
31 Ocak : Vakıf Üniversiteleri Birliği’nin 3 Aylık Dergisi “İdeal Eğitim”de Ocak sayısında Proje ile ilgili yayınlanan haberde İstanbul Mülkiyeliler Vakfı Başkanı Hüseyin Ergün Projenin amacını “gençlere gelecek planlamaları için yararlı olacak bilgileri, vizyonu, girişimciliği ve azmi kazandırmak” olarak tariff etti.
5 Şubat : Twitter’da Girişimcilik alanında en aygın internet gazetelerinden biri olan GİRİŞİM HABER’in “KariyerİST'ten Üniversiteli Öğrencilere Kariyer ve Girişimcilik Eğitimi!” başlıklı haberinde “Geleceğini planlamak için bu önemli fırsatı değerlendirmek isteyen yaklaşık 400 gencin şimdiden KariyerİST Projesine başvurusunu gerçekleştirdiği, seçmelerin bu hafta başlayacağı ve başvuruların devam etmekte olduğu” belirtildi.
http://www.girisimhaber.com/post/2013/02/03/KariyerISTten-Universiteli-Ogrencilere-Kariyer-ve-Girisimcilik-Egitimi.aspx … @kariyerist2012 @istkaorgtrKariyerİST Merkezi “Proje Lansmanı”na 200′ü aşkın öğrenci katıldı
İstanbul Mülkiyeliler Vakfı, İstanbul Kültür Üniversitesi ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği’nin ortak olarak yürüteceği “KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi Projesi” 18 Aralık tarihinde yapılan Proje lansmanı ve Basin Toplantısı ile başladı. Lansmana 200’ü aşkın girişimcilik kulüpleri üyesi ve üniversite öğrencisi katıldı.
Lansman , proje ortaklarının açılış konuşması ile başladı.

Proje sahibi İstanbul Mülkiyeliler Vakfı başkanı Hüseyin Ergün, bu projenin genşlerin meslek ve kariyer seçimlerinde onlara yol göstereceğini belirterek, gençlerin kendi geleceklerini planlamada azim ve kararlığının önemine değindi ve küçük başarısızlıkların onları daha çok kamçılaması gerektiğini vurguladı.

Proje ortağı İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semahat Demir, üniversitelerde 3. ve 4. sınıfta okuyan öğrenciler için geleceklerini planlamalarının öneminden söz ederek, proje kapsamında kurulacak olan Kariyer ve Girişimcilik Merkezi’nin tam da bu noktada onların geleceğini ve kariyerini yönlendirme ve onlara mentorluk yapma görevini üstleneceğini belirtti.
Diğer proje ortağı Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği Genel Sekreteri Sait Çetin de gençlerin eğitim ve istihdamının önemine değinerek, bu projenin istihdam konusunda gençlere ciddi imkanlar sağlayacağını belirtti.
Açılış konuşmalarının ardından, İstanbul Kalkınma Ajansının 2012 yılında açtığı” Çocukların ve Gençlerin Girişimcilik, Beceri ve Geleceklerini Destekleme Mali Destek Programı” çerçevesinde destek kapsamına aldığı projenin koordinatörü Kamil Kasacı proje hakkında genel bilgi verdi.

Kasacı, üniversiteli gençlerin kariyerlerini planlamada, meslekleri tanımada yetersiz olduklarını belirterek, “onların güçlü ve zayıf yönlerini ortaya çıkarıp, hedefleri doğrultusunda stratejik yol haritalarını çıkarmalarını sağlayacağız” diyor.
Merkez, İstanbul’daki üniversitelerde 3.ve 4. sınıfta okuyan öğrenciler ve yeni mezunlarına açık. Bir yılı sürecek projeden 500 gencin yararlanması hedefleniyor. Gençlere kariyer planlamayı, hedef belirlemeyi, proje hazırlamayı öğretecek, gelecekleri için yol haritası hazırlamalarına ve kendi güçlü yönlerini keşfetmelerine yardımcı olacak, bu merkezde yapılacak eğitimler sonunda bir proje yarışması yapılacak.Yarışmada başarılı olanlar staj, burs ve yurt dışı eğitimlerin de yer alacağı ödüller kazanacak.
Kariyerlerini nasıl planlayacaklarını merak edenler, bu merkezde sorularına yanıt bulacaklar.
Başvurular www.kariyerist.org adresinden,http://www.facebook.com/Kariyerist2012,
www.twitter.com/kariyerist2012 Facebook ve Twitter adreslerinden, okullardaki kulüpler, kariyer ve girişimci kulüp ve dernekleri üzerinden yapılabiliyor.

http://cerideimulkiye.com/?p=28923

19 ARALIK 2013 - THE MARMARA HOTEL'de basın mensuplarına "BASIN KAHVALTISI" düzenlendi !

 

basin219 Aralık’ta Basın mensuplarına The Marmara Hotel’de bir “Basın Kahvaltısı” düzenlendi.   Proje ortaklarının  yer aldığı toplantıda Proje Koordinatörü Kamil Kasacı Projeyi tanıtan sunumunun ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

24 ARALIK : PROJEYE ONLİNE BAŞVURULAR ALINMAYA BAŞLANDI !

 

Eğitimlere başvuru için www.kariyerist.org sitesinden başvuru formunu doldurup online başvuru yapmanız gerekiyor. Bu başvuruyu aldıktan sonra önümüzdeki haftadan itibaren tüm başvuruları değerlendirmeye başlayacağız. Eğitimler ilk dönem finalleri ve sömestr tatili sonrası  başlayacak.

7 OCAK : Proje Afişi SOSYAL MEDYADA paylaşıldı !

 

Proje tanıtım afişi ve broşür hazırlandı ve Facebook sayfasından paylaşıldı.

11 Ocak : Üniversite Öğrenci Kulüpleri Başkan ve Temsilcileri ile Toplantı yapıldı.

 

Kamilk11Ocak11 Ocak’ta Üniversite Öğrenci Kulüpleri Başkan ve Temsilcileri ile Toplantı yapıldı.
Proje yetkililleri, 11 Ocak’ta Üniversite Öğrenci Kulüpleri Başkan ve temsilcileri ile Kültür Üniversitesi'nde bir araya gelerek, projemizin geleceğini konuştular.
Toplantıda Girişimci Gençler Derneği 3 kişi ile, Girişimci Kulüpler Platformu Yeditepe Üniversitesi'nden 3 kişi ile ( Girişimci Kulüpler Platformunun koordinatörlğünü bu yıl Yeditepe Üniversitesi üstlenmiş durumda ) Bahçeşehir Üniversitesi ve Kadir Has Ün. Girişimci İnovatif Liderler Takımı eş başkan ve yardımcısı 2şer kişi ile kişi ile , Beykent , Boğaziçi, Sabancı, Fatih, Yıldız Teknik, Şehir Üniversiteleri birer kişi ile temsil edildiler. Ayrıca Girişimci Gençler Derneği – GİGED YK Başkanı Selman Birlik ve Kurucu başkanı toplantıya destek vermek amacıyla katıldılar. Doğuş, Ar-El, Bilgi, İst Bilim, İTÜ, İstanbul, İst Ticaret, Maltepe, Marmara, İst Aydın, Işık ve Özyeğin Ün.leri kulüpleri 11 Ocak toplantısına sınavları, yerin uzaklığı gibi nedenlerle katılamadılar, ancak her türlü desteği vereceklerini ifade ettiler.
11 Ocak toplantısına katılan tüm Kulüp temsilcileri, KariyerİST projesine desteklerini belirttiler ve projeyi okullarında duyurmak üzere, proje afişini okullarında asacaklarını ve üyelerine çağrı yapacaklarını
(FotoğrafLAR 12-13- 14 Ocak Facebook SAYFASINDA)

Toplantıya katılanlar : BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ Endüstri Mühendisliği Kulübünden, İlknur Çaycı ve Endüstri Mühendisliği Öğrenci Temsilcisi Kadir Hıdır Varlık, BEYKENT ÜNİVERSİTESİ Uluslararası Etkinlikler Kulübü Emrullah Talha Çiçek, BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ BU Girişim Topluluğu Erdem Dereli, FATİH ÜNİVERSİTESİ: Genç Girişimciler Kulübü Başkanı Melih Kayar, İletişim Kulübü Ömer Faruk Cesur, Kariyer Merkezi Serkan Güllüm, İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ: Genç Girişimciler Kulübü Başkanı Abdulkayyum Uçkun, KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ Girişimci İnovatif Liderler TakımıEren Atik, YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Kulüpler Birliği Başkanı Nurettin Öztürk, YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ Girişimcilik Kulübü Başkanı - İstanbul Girişimcilik Kulüpleri Genel TemsilcisiGökhan Oturakçıibogil ve Yönetim Kurulu üyeleri, Girişimci Gençler Derneği – GİGED Girişimci Gençler Derneği YK Başkanı Selman Birlik

 

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

17 – 25 Ocak : Şişli’de KariyerİST Merkezinde Öğrenci Kulüp temsilcilerini ağırladık!

 

Koç Üniversitesi  Girişimcilik Kulübü Başkanı Berk Yılmaz ve Maltepe Üniversitesi Girişimcilik Kulübü Başkanı Tarık Şen, İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Girişimcilik Kulübü Başkanı Aslınur Dalkılıç, İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ: Bankacılık ve Finans Kulübü Başkan Yardımcısı Ahmet Alper ile toplantılar yapıldı, proje ile ilgili bilgi aktarıldı, KariyerİST afişleri verildi. Tüm öğrenci Kulübü temsilcileri afişleri okullara astırarak, kendi Kulüp üyelerine mail göndererek, Facebook ve Twitter sayfalarında paylaşarak KariyerİST’in tanıtımını yapacaklar ve öğrencilerin online başvuru yapmalarını sağlayacaklar.

25 Ocak : Girişimci Gençler Derneği Facebook’ta etkinlik sayfası oluşturdu ve 16.000 takipçisini davet etti!

 

Etkinlik sayfasında KariyerİST projesi kapsamında KariyerİST GİGED SINIFI ‘nın 10 Şubat’ta Üsküdar Gençlik Merkezi’nde açılacağı, bu davete karşılık verenlerin Kariyer ve Girişimcilik eğitimlerinin verileceği projeye ÜCRETSİZ olarak katılabileceği duyuruldu ve 13.996 Fabebook üyesi davet edildi.
İKÜ Kariyer Kulübü, İst. Ticaret Üniversitesi Bankacılık ve Finans Kulübü, ve diğer kulüpler kendi Facebook sayfalarından ve Twitter adreslerinden projeyi duyurarak kendi üyeleri ve takipçilerini projeye başvuru yapmak için davet ettiler.

5 Şubat : SEÇME VE DEĞERLENDİRME KURULU oluşturuldu – Değerlendirmeler başladı !

 

KariyerİST Projesine online olarak   Başvuranların Seçme ve Değerlendirme Kurulu tarafından değerlendirilmesine ve seçilenlere Kayıt için Davet Mektubu gönderilmesine başlandı .

5 Şubat : İTÜ GİRİŞİMCİLİK KULÜBÜ kendi web sitesinden KariyerİST Projesi için başvuru almaya başladı !

 

İTÜ Girşimcilik Kulübü ayrıca “@Kariyerist2012 projesi kayıt almaya devam ediyor!@Kariyerist2012 kayıt için http://www.itugirisim.org/adresini ziyaret edebilir ve İTÜ Girişim referansı ile kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.” İTÜ Girişim @itugirisim ifadesi ile Twitter’da da takipçilerine projeyi duyurdu.
6 ŞUBAT www.kadinistihdami.com sitesinde “Senin de Geleceğini KariyerİST Projesinde Tasarlama vaktin geldi” başlıklı haberde @Kariyerist2012 'ye ilgi de destek de büyükk :) olduğu belirtilerek katılımcıların projeye bir an once başvuru yapmalarının önemi vurgulandı. http://kadinistihdami.blogspot.com/2013/02/kariyer-ve-girisimcilik-egitimine.html

6 Şubat :“Senin de Geleceğini KariyerİST Projesinde Tasarlama vaktin geldi” www.kadinistihdami.com

 

www.kadinistihdami.com sitesinde “Senin de Geleceğini KariyerİST Projesinde Tasarlama vaktin geldi” başlıklı haberde @Kariyerist2012 'ye ilgi de destek de büyükk :) olduğu belirtilerek katılımcıların projeye bir an once başvuru yapmalarının önemi vurgulandı. http://kadinistihdami.blogspot.com/2013/02/kariyer-ve-girisimcilik-egitimine.html

27 Şubat : Birinci KariyerİST Buluşmasi ve “KariyerİST Projesi Tanıtım Semineri “yapıldı.

 

DSC02164Katılımcılarımız, tüm paydaşlarımız ve projeye başvuranlar Birinci KariyerİST Buluşması , “KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Projesi Tanıtım Semineri “ ve Açılış Kokteylinde 27 Şubat’ta İstanbul Kültür Üniversitesi Önder Öztunalı Konferans salonunda bir araya geldiler .
Yaklaşık 200 civarında davetlinin ve Kültür Üniversitesi öğrencisinin katıldığı programda, once Proje Koordinatörü Kamil Kasacı Projenin geldiği nokta ve bundan sonra yapılacaklar ile ilgili bilgi Verdi. Seminer'de Sinan Bayraktar, Rıza Kadılar ve Meral Arık TOPRAK Kariyer, Gelecek Planlama ve Girişimcilik üzerinde kendi deneyimlerini paylaştılar ve salondan gelen sorulara cevap verdiler.
Panelimizde gençleri İst. Kültür Üniversitesi Kariyer Kulübü Başkanı Mehmet Zeki Tuğrul temsil etti. Panel sonrası bir saat boyunca katılımcı gençlerin katkı ve soruları ile konu etraflıca ele alındı.
Panelin bitiminden sonra katılımcılar Açılış Kokteylinde hep birlikte keyifli bir akşam yaşadılar.

 

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

28 Şubat – Başvurular 800’ü aştı! – EĞİTİMLER açılacak yeni sınıflarla 2 Ve 3 Mart’ta devam ediyor !

 

KariyerİST'e başvuranların sayısı 800'ü aştı. Başvurular arasından Seçme ve Değerlendirme sonrası kayıt hakkı kazananlar bu önemli projede yer alma imkanını el ediyorlar.

2 - 3 Mart Şişli, İKÜ ve Üsküdar Gençlik Merkezi’nde 4 sınıfımız daha eğitime başladı !

 

A, B, C sınıflarından sonra D, E, F sınıflarımız da eğitime başladı ! A,D Sınıfları KariyerİST Merkezi / Şişli’de, B,E sınıfları İsdtanbul Kültür Üniversitesi / Ataköy’de, C,F sınıfları ise Üsküdar Gençlik Merkezi’nde eğitim görüyorlar. Böylece İstanbul’un her iki yakasında üç ayrı noktada katılımcılarımız kendi ikametgahlarına en yakın noktada eğitim alma şansına sahip oluyorlar.
KariyerİST emin adımlarla yoluna devam ediyor ! Bundan sonra açılacak yeni sınıflar için son başvurular alınmaya devam ediliyor! Başvurular www.kariyerist.org adresinden yapılabiliyor !

4 Mart : Facebook sayfasını beğenenler 600’ü, başvurular 900’ü aştı. Eğitime katılanlar 220 kişi !

 

Facebook sayfasını beğenenlerin sayısı 600'ü aştı! KariyerİST Projesine katılmak için başvuranlar 900 sayısına ulaştı! Açılan 6 sınıfta eğitime katılan ve devam edenlerin sayısı 220 civarında.

5-6-7 Mart : KariyerİST Katılımcıları, Kampüste CEO 'lar etkinliğine katıldılar !

 

KariyerİST Katılımcıları, İstanbul Kültür Üniversitesi'nde, 5 - 6 - 7 Mart tarihleri kapsamında, İstanbul Kültür Üniversitesi Kariyer Kulübü tarafından düzenlenen, Kampüste CEO 'lar etkinliğine katılarak, birçok firmanın CEO’sunu dinleme fırsatı elde ettiler.

6 - 13 Nisan : Son dört sınıfımız eğitimlere başladı !

 

G, H, K ve L sınıflarımız da Şişli, Ataköy ve Üsküdar’da eğitime başladılar ! Boş kontenjanlar için son başvurular alınıyor !
Türkiye'de ilk kez yapılan Kariyer ve Gelecek Planlama konusunda katılımcılarımızı farklılaştırarak " arayan değil, aranan gençler" olmalarını sağlayacak olan bu programda yerinizi alabilmek için başvurular
www.kariyerist.org sitemizden online olarak alınıyor ! Ayrıca Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden de başvuru alabiliyoruz!

7 Nisan : KariyerİST ve GİGED ( Girişimci Gençler Derneği ) GİGED 15. Dahiler Buluşmasını düzenledi !

 

7 Nisan'da saat 14.00-18.00 arasında, KariyerİST ve GİGED ( Girişimci Gençler Derneği ) birlikte, Üsküdar Gençlik Merkezi'nde GİGED 15. Dahiler Buluşmasını düzenlediler !
Çok keyifli geçen ve herkesin kendi içindeki "dahi"yi ortaya çıkaran bu buluşmamızda arkadaşlarımız etkinliklere katıldılar ve gruplar halinde tiyatro oyunları ile kendi girişimlerini sahnelediler.

https://www.facebook.com/events/557792014241839/

22 Nisan : KariyerİST Projesine başvurular yoğun talep üzerine 30 Nisan'a dek uzatıldı !

 

Alanında tek olan bu projeye katılmak için 30 Nisan'a dekwww.kariyerist.org adresinden online başvuru yaparak ve ek olarak Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine göndereceğiniz bir mail ile bu talebinizi iletebiliyorsunuz.
Proje ile ilgili detay bilgi için www.kariyerist.org adresi ziyaret edilebilir, @kariyerist2012 twitter adresimizi takip edilebilir !

25 Nisan : Katılımcılarımız düzenlenen bir törenle ilk Sertifikalarını aldılar!

 

25 Nisan'da, İstanbul Kültür Üniversitesi Önder ÖZTUNALI salonunda "KariyerİST'liler Buluşuyor " "Kariyer ve Gelecek Planlama Paneli" ve “Sertifika töreni”nde katılımcılarımız bir araya geldiler ve Birinci Kademeyi tamamlayan ilk 6 sınıftaki arkadaşlarımız Sertifikalarını törenle aldılar.
İnteraktif , karşılıklı Soru-Cevaplı olarak geçen Seminer ve Panel programımız sonunda sertifikalarını alan katılımcılarımız "Buluşma Kokteyli"nde keyifli saatler geçirdiler.

Seminer ve Panel Programında, TODAY & TOMORROW İnsan Kaynakları Şirketi Yön. Kur. üyesi Emel Gelincik “Kariyer Planlama - Gelecek ve Çoklu kariyer - Deneyimler – Örnekler” adlı sunumu, Okan Üniversitesi Öğr. Görevlisi Sinan Bayraktar : Eğitmen & Danışman – “Bir Kariyer yolu olarak Girişimcilik “ sunumunu, ARC Eğitim & Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hakan Çınar “Bir Kariyer Öyküsü ve Yol Haritası “ adlı sunumları yaptılar Panelin moderatörlüğünü KariyerİST Proje Koordinatörü Kamil Kasacı yaptı.

 

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

6-7 Mayıs : İKÜ 1. KARİYER GÜNLERİ’nde KariyerİST olarak standımızla ve sunumumuzla yer aldık !

 

KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi, 6 ve 7 Mayıs Günlerinde, İstanbul Kültür Üniversitesi tarafından düzenlenen İKÜ 1. KARİYER GÜNLERİ’nde bahçede kurulan alanda bir standla İSTKA satndı ile birlikte yer aldı. Istanbul Kalkinma Ajansı(İSTKA) tarafından desteklenen KariyerİST Projesinin tanıtıldığı standda ziyaretçilere projenin destekçisi İSTKA ve Projenin ortakları hakkında bilgi verildi, projenin amacı anlatıldı ve önümüzdeki dönem katılmak isteyenlere katılım koşulları aktarıldı.

Ayrıca 7 Mayıs Salı günü saat 15.00'te İKÜ'de Kariyer Günleri kapsamında, programın eğitmenlerinden Mevlut Güleç ve Kamil Kasacı ile "KARİYER VE GELECEK PLANLAMA" konusu üzerinde bir sohbet- panel yapıldı.

İstanbul’un birçok üniversitesinden KariyerİST Katılımcısı birçok arkadaşımızın da gelerek faydalandığı İKÜ Kariyer Günleri programında şu firmalar ve kurumlar yer aldılar :
6 Mayıs Pazartesi
12.30 - Center Academy - "Kariyer Olanakları" Haluk Tan
13.30 - COLİN'S “İşe Alım Süreçleri” - İREM ÇARIKÇIOĞLU Kohen Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
14.30 - NOVARTİS "Sektör Tanıtımı "
15.00 – Netlog "FİRMA TANITIMI "
16.00 – Airport AVM – İşe alım Süreçleri – Burçin BENDEGÜL

07 Mayıs 2013 Salı Program
10.00 DENİZBANK “Kariyer Hayatım Başlıyor” Tuğçe GÜÇNAR
11.00 POLARİS(Ziylan Şirketler Topluluğu) “Liderlik” Oktay ŞAHİN
12.00 INSPARKUS “Geleceğini Tasarla” Özlem SARIOĞLU
13.00 SABRİ ÖZEL “Sektör Tanıtımı” İrfan DEMİR
13.30 KAYA HOLDİNG “Sektör Tanıtımı” Ali Yaşar ÇINAR
14.00 AFA “Havacılık Sektörü ve İş imkanları” Burçe ORHAN
15.00 KariyerİST "Kariyer ve Gelecek Planlama Paneli” Kamil KASACI – Mevlüt GÜLEÇ
16.00 İstanbul Kalkınma Ajansı “İSTKA’da İş Olanakları” Duygu ÇELEBİ

 

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

15 Mayıs : KariyerİST KARİYER VE GİRİŞİMCİLİK MERKEZİ düzenlenen bir törenle resmen açıldı!

 

DSC01724İstanbul Mülkiyeliler Vakfının Şişli Merkezinde Konferans Salonu olarak kullanılan 5. katı yeniden düzenlenerek KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi için yeniden düzenlendi . Mart ayından itibaren fiilen çalışmaya başlayan Merkez, 15 Mayıs Çarşamba akşamı düzenlenen bir Açılıl Kokteyli ile projenin tüm ortak ve paydaşlarının katılımı ile resmen aıldı.
Açılışa KariyerİST Katılımcısı öğrenciler ve yeni Mezunlar, projenin ortakları ve ilgililer katıldılar.
Açılışta İstanbul Mülkiyeliler Vakfı Başkanı Hüseyin Ergün ve İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Samahat Sıddıka Demir birer konuşma yaptılar.
KariyerİST katılımcısı arkadaşlar, projenin kendilerine kazandırdıklarını anlattılar ve Rektör ve başkan ile proje ile ilgili sohbet ettiler.
Herkesin daha fazla kaynaştığı ve KariyerİST aidiyetinin daha güçlendiği açılış ile birlikte KariyerİST , tüm KariyerİST katılımcılarının her an gelebilecekleri ve kariyerleri ile ilgili her türlü konuyu danışacakları bir merkez olarak faaliyete geçmiş oldu.

 

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

2 Haziran – 9 Temmuz Konumlandırma Atölyesi ve Birebir Check Up Eğitimleri ile KariyerİST’liler meslek hayatlarına ilk adımlarını attılar!

 

2 Haziran – 9 Temmuz arasında, KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi'nde Haziran ve Temmuz aylarında TELAFİ Eğitimleri ve Birebir Check Up görüşmeleri yapıldı..
Konumlandırma Atölyesine katılan arkadaşlarımız Kariyer Check-Up'larını birbirleri ile paylaşarak, birbirlerinin kariyer planlarını değerlendirdiler.
Değerleme Atölyesinde ise kendilerine bir Meslek Alanı seçtiler, bir Firma ve Rol Model belirlediler ve Mülakat görüşmeleri yaptılar.
Değerleme Atölyesine katılan arkadaşlarla yapılan Birebir Check Up görüşmelerinde, seçtikleri alan ve hedefleri ile ilgili detay ve derinlikli bir sohbet yapıldı. Seçtikleri alan ve ghedefleri ile güçlü yönleri arasındaki bağ ve ilişkiler üzerinde duruldu. Tüm katılımcılar Birebir Check Up görüşmeleri sonunda kariyer planları konusunda artık kafalarının daha netleştiğini belirterek bu doğrultuda daha derin adımlar atacaklarını ifade ettiler.

31 AĞUSTOS - 7 EYLÜL KariyerİST GİGED ile birlikte YOUTHLAND etkinliğinde yer aldı !

KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkzei, projenin başından itibaren destekçilerimiz içinde yer alan GİGED (Girişimci Gençler Derneği) 31 AĞUSTOS - 7 EYLÜL tarihleri arasında ile birlikte YOUTHLAND etkinliğini düzenledi.
Tüm KariyerİST'li arkadaşların davetli olduğu bu etkinlikte, birçok atölye, gösterimler, grup çalışmaları ve oyunlar yer aldı.
KariyerİST’li katılımcıların da katıldığı etkinlikler sırasında yeni üniversite öğrencisi ve yeni mezun arkadaşlarla tanışma ve kaynaşma fırsatı oldu. Yeniler KariyerİST’in 2014 ikinci dönemine katılmak ve eğitim ve deneyimlerden yararlanmak istediklerini belirttiler.
YOUTHLAND için GİGED ( Girişimci Gençler Derneği ) bir etkinlik sayfası açarak, kendi sayfasındaki 15.000e yakın genci etkinliğe davet etti.
Etkinlik sayfasında Youthland duyurusunda Youthland şöyle anlatıldı :
GİGED Gençlik Alanında YÖRÜNGENİZİ DEĞİŞTİRİN !

YOUTHLAND
YÖRÜNGENİZİ DEĞİŞTİRİN ! - CHANGE YOUR ORBIT !

YOUTHLAND, Girişimci Gençler Derneği’nin, gençliği harekete geçirerek toplumda sosyal etki yaratan projeler üreten ve ilham kaynağı olacak bir girişimci gençlik alanı oluşturmak misyonu doğrultusunda yapılacak bir projedir. Projenin ilk dönemini 31 Ağustos- 7 Eylül tarihinde toplam 8 gün olmak üzere İstanbul’da gerçekleştireceğiz. Sonraki dönemlerde, YOUTHLAND’a uluslararası bir kimlik kazandırarak projeye has oluşturacağımız gençlik alanında gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Proje içerisinde klasik atölye-öğrenme-araştırma-etkinlik çalışmaları olacağı gibi GİGED’e has yeni çalışmalar da yer alacaktır.

İstanbul Şehir Üniversitesi, Genç Girişimciler Kulubü desteğiyle, Proje boyunca farklı alanlarda çalışmalar yaparak ve farklı ilgi alanları olan insanları bir araya getirerek gençlerin 8 gün boyunca yeni bilgiler edinip bunları tartışma ortamı bulabilmeleri; algılarında, seçimlerinde, etki alanlarında farklı yollara yönelebilmeleri; gençlerin hayatlarının her alanında girişimcilik ve inovasyona yönelebilmeleri konusunda gençlere destek olunması hedeflenmektedir.

PROJE 1.DÖNEM TARİHİ

31 Ağustos – 7 Eylül 2013 tarihleri arası toplam 8 gün

PROJENİN 1.DÖNEM İÇERİĞİ

Projede,
- Atölyeler
- Açık Hava Sinema Gösterimi
- Grup Çalışmaları-Sohbetleri
- Açılış-Kapanış kokteyli
- “Herşey Mümkün! ( Bana Hikayeni Anlat!)-Everything is possible!” etkinliği
- “GİGED Dahiler Buluşması” etkinliği
- GİGED 3G etkinliği
- “Bana Vizyonunu Göster! – Show me your vision!” çalışması
- 8 gün boyunca farklı zamanlarda girşimcilik-yenilikçilik temalı oyunlar,kısa takım çalışmaları,eğlence etkinlikleri gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.
Projenin ilk döneminde 7 atölye gerçekleştirilecektir. Yapılması düşünülen atölyeler:

– Sosyal Girişimcilik Atölyesi – Timür TİRYAKİ (İNSANLIK 2.0 Kitabı Yazarı, SOGLA Kurucularından, İNDEX Grup İ.K.D)

– Kendini Tanı Atölyesi – Yasemin HÜR (PMP, Profesyonel Koç, Kurum İçi Eğitmen, NLP uzmanı)

– Marka Konumlandırma Atölyesi - Mevlüt GÜLEÇ ( Türk Markacı kitabı yazarı, Marka ve Konumlandırma uzmanı)

– Proje Hazırlama Atölyesi – Kamil KASACI (KARİYERİST Proje Koordinatörü, MARKAHANE Kurucularından)

– Meslek Olarak Girişimcilik Atölyesi – Remzi DURMUŞ (CEBİT Eurasia Girişimcilik Danışmanı)

– Sosyal İnovasyon Atölyesi

– AB Gençlik Programları Atölyesi

– Yaratıcı Drama Atölyesi

– YOUTHLAND Atölyesi – (GİGED Ekibi)

KariyerİST Kariyer Gelişim Döngüsü 3. Kademe Eğitimleri - Meslek İstasyonları 19 Eylül'de İLETİŞİM VE HALKLA İLİŞKİLER MESLEK İSTASYONU ile başladı !

 

19 EYLÜL PERŞEMBE 13.30-18.00 arasında İstanbul Kültür Üniversitesi ATAKÖY KAMPÜSÜ Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda. yapılacak İletişim Halkla İlişkiler Meslek İstasyonuna
Neslihan MURADOĞLU - Metin yazarı- yazanolsa.com, MEDEA İletişim
Fatih Tüylüoğlu - C Section
Mevlüt GÜLEÇ- MARKAHANE
katıldılar.
Neslihan MURADOĞLU kurucusu olduğu CEO dergisini uzun yıllar editor olarak yönetti. Ayrıca metin yazarlarının buluştuğu yazanolsa.com web portalını kurdu ve halen birçok firmanın reklam - halkla ilişkiler danışmanlığını yapıyor.
Fatih Tüylüoğlu, son dönemin en parlak digital medya şirketlerinden biri olan C-Section’da digital reklam yazar ekibinin başında yer alıyor. Fatih Tüylüoğlu ile iletişimimizi kendisini rol model olarak alan KariyerİST A sınıfı öğrencilerimizden Emir Bayraktar sağladı.
Mevlüt GÜLEÇ bize son dönemde Doğa Kolejinde “Algı Yönetimi” üzerinde yaptıklarını anlattı..

İletişim ve Halkla İlişkiler Meslek İstasyonuna özellike İletişim Halkla İlişkiler, Tanıtım, Reklamcılık, Gazetecilik bölümlerinden ve ayrıca bu alana merak duyan diğer bölümlerden üniversite öğrencileri ve yeni Mezunlar katıldılar.
KariyerİST Katılımcısı olmayanlar ise etkinliğe katılarak bir sonraki KariyerİST 2014 Programına başvurularında öncelik elde ettiler.

26 Eylül’de KariyerIST & Fütüristler Derneği işbirliğiyle Geleceğin Meslekleri Meslek İstasyonunda Gelecek konusunda en yetkin üç ismi ağırladık !

 

Bugünün meslekleri yarın olmayacak ! Bugünün mesleklerinde çalışanlar yarın kendilerini iş arar konumda bulacaklar ! Geleceğin mesleklerini yapanlar ise sıra beklemeden ilk sırayı kapacaklar !
Geleceğin mesleklerini bilmek bugünün gençleri için meslek seçimi sırasında onlara gelecek planlamalarında önemli bir ufuk getiriyor. Aynı zamanda insanların yaşanan değişimlere karşı kendilerini nasıl geliştirebileceği konusunda tüyolar veriyor.
KariyerİST Katılımcıları, geleceğe bir yolculuk yapmak ve geleceğin mesleklerini izleyerek bugünden yarına kendi kariyer planları için bir vizyon oluşturabilmek için Geleceğin Meslekleri Panelinde bir araya geldiler.
KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi geleceğe kapılarını açtı !
Fütüristler Derneği işbirliğiyle 3. Kademe Eğitimleri- Meslek İstasyonları kapsamında “GELECEĞİN MESLEKLERİ” ele alındı.

Unilever VP Satış-Müşteri Geliştirme &Yönetim Kurulu Üyesi Cem Tarık Yüksel'in sunumunun ardından, Fütüristler Derneği Başkanı ve Orijinal Şirketleri kurucu ortağı Murat Şahin ile M-GEN Gelecek Planlama Merkezi Kurucusu, Fütürist Ufuk Tarhan'ın da katıldığı "Gelecekte Meslekler" Paneli yapıldı.

Fütüristler Derneği'nin bu değerli sunumu, derneğin üç önemli ismini bir arada konuyu ele alırken görme şansını da Verdi.
Program şöyle gerçekleşti :
Konu : Geleceğin Meslekleri ve İş Modelleri
Gelecek hangi alanlarla gelecek? Geleceğin meslekleri neler olacak?
Gelecekten meslek seçmeye ne dersin?
Yer: İstanbul Kültür Üniversitesi – Seminer 2 Salonu
Tarih: 26 Eylül 2013
Saat: 13.00-18.00

13.00-13.30 Tanışma- İkram - Açılış Konuşmaları

13.30 - 15.30 ''Geleceğin Meslekleri & İş Modelleri'' Cem Tarık Yüksel Sunumu

15.30- 15.45 Çay, kahve ikramı

15.45-17.45 Geleceğin Meslekleri Paneli
Cem Tarık Yüksel & Ufuk Tarhan & Murat Şahin
GELECEĞİN MESLEKLERİ MESLEK İSTASYONU İÇİN YORUMLAR :
Burcu Gürbüz – KariyerİST Proje Asistanı
"Geleceğin Meslekleri" panel başlığımızdı ama gelecek "insan" olunca...Çerçevenizi kırın diyince Cem Bey, kimsenin sizin hayatınız hakkında muktedir olmaya hakkı yoktur..evet söylenenlerin hepsi doğru olabilir ama hepsi yanlış olabilir..kaldı ki mesleğinizi seçmeye çalışırken ya da "iyi insan" olmaya çalışırken size gösterilen doğruların ötesinde, size çizilen çerçevenin dışında sizin ne ile ve nasıl mutlu olacağınız ve bu seçimi yaparken içinizin neye yanıp tutuştuğu çok önemli..doğruyu o söyleyecek, yolunuzu o gösterecek ve evet herkes devlete sırtını daya memur ol derken, hayatınıza hep ama nasıl olacak diye soru işareti koyarken siz çok korkacaksınız..çok gel-git yaşayacaksınız belki ama cesaret tüm bu korkularınıza rağmen göze almaktaki direngenliğinizdir ve bu ancak kendinizi tanımak ve hayattan/kendinizden ne istediğinizi bilmekle, emek vermekle olacak....diye giden çok güzel bir paneldi, herkesin eline sağlık..tabi bu panel sonrasında ezilmeden metrobüste gitme becerisi tadı tuzu bu hayatın;)

 

 

 

Sinem Birol Kesinlikle 3 büyük ismi bir araya getirip bizlerle buluşturduğunuz için burcu ve eda hanıma ve kamil hocama çok teşekkür ederim  hem şimdiki zaman hakkında hem gelecekte olacaklarla ilgili öngörülerle bizleri neler bekliyor neler yapmamız gerektiği kendimize nasıl yol çizmemiz gerektiğini farklılığı nasıl yaratmamız gerektiği ve daha birçok konu üzerinde konuşulup çokça etkilendiğim bir sunum oldu kalabildiğim kadarıyla, harikaydı 

Ihsan Aktürk Gerçekten vizyon açıcı dolu bir seminerdi. Beklediğimden çok daha faydalı geçti benim açımdan. Emeği geçenlere teşekkür ederim ben de.

26 Eylül, 23:03mobil ile · Beğen

Kamil Kasacı Sinem ve İhsan geldiğiniz için çok teşekkürler..Onurhan Şıngır seni atlamışım, katılımın ve tweetlerin için çok teşekkürler.

26 Eylül, 23:28 · Beğen

Cihan Ayhancı Emeği geçen herkese çok teşekkürler.Gerçekten harika bir paneldi. Deyim yerindeyse geleceğe gittik geldik.''Herşey için birşeyi, birşey için herşeyi bilmemiz gerektiğini öğrendik.'' Otodidakt olmamız gerektiğini. Dijitalleşmemiz gerektiğini ve daha birçok şeyi...

27 Eylül, 00:25 · Beğen

Kamil Kasacı Beril Dinç ve Cemre Çetinkaya arkadaşlarımızın bugünkü etkinlik için yazdıklarını paylaşmak istiyorum : Cemre: "Üniversitemde düzenlenen en iyi etkinliklerden biriydi. 5 saat boyunca keyif alarak dinledim. Emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Beril: "Gercekten hayata dair ve hayalleri olan insanlari bunlari ne cercevede gerceklestirebilecekleri, her ne kadar gerceklestirilemez bu hayaller buyuk hayaller kurmayin diyenlere,cok samimi icten,felsefik ancak gercek,somut bir seminer oldu. Saygilarimla."

27 Eylül, 00:46 · Beğen · 1

Kariyer Geşim Döngüsü 3. Kademe Eğitimleri - Meslek İstasyonları Başlıyor !

 

KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi Temmuz ve Ağustos aylarında yapılan uzun görüşme ve randevular sonucunda, her sektörden o sektörü temsil eden kişi ve firmalara ulaştılar.
19 Eylül’de İLETİŞİM ve HALKLA İLİŞKİLER Meslek İstasyonu ile Kariyer Gelişim Döngüsü Eğitimleri 3. Kademe Meslek İstasyonları başlıyor! ilgili olarak @kariyerist2012 twitter adresinde ve yine aynı adlı Facebook sayfamızda yazdıklarımızı retweet edin ve Facebook'ta beğenin ve paylaşın !

KariyerİST Katılımcıları Sosyal Medyada Facebook ve Twitter'da #meslekistasyonu hashtagi kullanarak ve @kariyerist2012 ve @istkaorgtr yazarak düşüncelerini paylaşıyorlar

27 Eylül’de E-TİCARET MESLEK İSTASYONUnda LC WAIKIKI E-Ticaret Koordinatörü Salih Yılmaz’ı ağırladık !

 

27 Eylül saat 15.00de istanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Kampüsü Seminer 2 Salonunda LC Waikiki E-Ticaret Koordinatörü Salih Yılmaz tarafından gerçekleştirilecek E-TİCARET Meslek İstasyonuna KariyerİST Katılımcıları ve KariyerİST'i takip edenler katıldılar.

Salih Yılmaz uzun yıllar çalıştığı LC Waikiki'de E-Ticaret alanındaki en yetkin kişi. Renkli kişiliği, iletişimdeki becerisi, marka yönetme ve pazarlama alanındaki başarısı ile izleyiciler çok keyifli üç saat geçirdiler.
Salih Yılmaz, LC WAIKIKI’nin "E-Ticaret" konusunda sanılanın aksine "ucuz ürün", "sezon fırsatı", "eski sezon" gibi pazarlama yöntemlerini değil mağazadaki ürünün aynısını, aynı fiyatla internetten pazarlayarak ve "iyi giyinmek herkesin hakkı" sloganıyla yola çıkarak ülkemizde her kitleye ulaştığını mağaza sıklığına rağmen internet satışlarında da çok büyük bir ivme yakaladığını anlattı.
E-Ticaret ile ilgilenen pek çok üniversiteli Salih Yılmaz’ın sunumuyla E-Ticarette son dönemde gelişen “mono-marka” e ticaret sitelerini görmüş oldular.
Salih Yılmaz ile iletişimi E-Ticaret’i kendi dar alanı olarak belirleyen ve Salih Bey’i de rol model olarak belirlemiş olan KariyerİST H Sınıfı öğrencimiz, Haliç Üniversitesi öğrencisi Gözde İzgin sağladı.

 

Kariyerist-afis-5A

Meslek İstasyonları 19 Eylül'de İLETİŞİM VE HALKLA İLİŞKİLER MESLEK İSTASYONU ile başladı !

 

19 EYLÜL PERŞEMBE 13.30-18.00 arasında İstanbul Kültür Üniversitesi ATAKÖY KAMPÜSÜ Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda. yapılacak İletişim Halkla İlişkiler Meslek İstasyonuna
Neslihan MURADOĞLU - Metin yazarı- yazanolsa.com, MEDEA İletişim
Fatih Tüylüoğlu - C Section
Mevlüt GÜLEÇ- MARKAHANE
katılacaklar.
Neslihan MURADOĞLU CEO dergisinin kurucusu ve uzun yıllar yönetimini yapmış. Kendisnin Meslek İstasyonumuza katılımı için Burcu Gürbüz ön ayak oldu. Teşekkürler
C Section özellikle digital medya konusunda uzmanlaşmış bir şirket. Fatih Bey'in katılımı için Emir Bayraktar arkadaşımız iletişimi kurdu ve kendisinin Meslek İstasyonumuza katılımı için organizasyonu yaptı. Kendisine de teşekkür ediyorum..

Neslihan MURADOĞLU kurucusu olduğu CEO dergisini uzun yıllar editor olarak yönetti. Ayrıca metin yazarlarının buluştuğu yazanolsa.com web portalının kurdu ve birçok firmanın reklam - halkla ilişkiler danışmanlığını yapıyor.
Fatih Tüylüoğlu, son dönemin en parlak digital medya şirketlerinden biri olan C-Section’da digital reklam yazar ekibinin başında yer alıyor. Fatih Tüylüoğlu ile iletişimimizi kendisni rol model olarak alan KariyerİST A sınıfı öğrencilerimizden Emir Bayraktar sağladı.

Mevlüt GÜLEÇ bize son dönemde Doğa Kolejinde “Algı Yönetimi” üzerinde yaptıklarını anlatacak.

İletişim ve Halkla İlişkiler Meslek İstasyonuna özellike İletişim Halkla İlişkiler, Tanıtım, Reklamcılık, Gazetecilik bölümlerinden ve ayrıca bu alana merak duyan diğer bölümlerden üniversite öğrencileri ve yeni Mezunlar katıldılar,
KariyerİST Katılımcıları program çerçevesinde bu programa katılarak Mezun olma hakkını elde edecekler.
KariyerİST Katılımcısı olmayanlar ise etkinliğe katılarak bir sonraki KariyerİST 2014 Programına başvurularında öncelik elde edecekler.

24 Eylül 13.30 - 18.00 İNSAN KAYNAKLARI MESLEK İSTASYONU İKÜ Ataköy Kampüsünde yapıldı.

 

Meslek İstasyonunda konuşmacı ve sunucu olarak, Yenibiriş.com’dan Murat BABADALI İş Ararkan Fark Yarat ve INSPARKUS’tan ( Online Meslek Seçim ve Kariyer Yönetim Sistemi) Özlem Sarıoğlu ( Haber bekleniyor) Kariyerimi planlamak için ne yapmalıyım! İş ararken, öz geçmiş hazırlarken, mülakatta nasıl fark yaratabilirim ? sorularına cevap getirdiler.

Meslek İstasyonlarına KariyerİST Katılımcıları, yanında KariyerİST dışından bir kişi misafir getirebiliyor. Bir kişiden çok olması halinde de teyit alarak misafirler katılabiliyor.

 

insan-kaynaklari

24 Eylül 13.30 - 18.00 İNSAN KAYNAKLARI MESLEK İSTASYONU İKÜ Ataköy Kampüsünde yapıldı.

 

Meslek İstasyonunda konuşmacı ve sunucu olarak, Yenibiriş.com’dan Murat BABADALI İş Ararkan Fark Yarat ve INSPARKUS’tan ( Online Meslek Seçim ve Kariyer Yönetim Sistemi) Özlem Sarıoğlu ( Haber bekleniyor) Kariyerimi planlamak için ne yapmalıyım! İş ararken, öz geçmiş hazırlarken, mülakatta nasıl fark yaratabilirim ? sorularına cevap getirdiler.

Meslek İstasyonlarına KariyerİST Katılımcıları, yanında KariyerİST dışından bir kişi misafir getirebiliyor. Bir kişiden çok olması halinde de teyit alarak misafirler katılabiliyor.

27 Eylül’de E-TİCARET MESLEK İSTASYONUnda LC WAIKIKI E-Ticaret Koordinatörü Salih Yılmaz’ı ağırladık !

 

27 Eylül saat 15.00de istanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Kampüsü Seminer 2 Salonunda LC Waikiki E-Ticaret Koordinatörü Salih Yılmaz tarafından gerçekleştirilecek E-TİCARET Meslek İstasyonuna KariyerİST Katılımcıları ve KariyerİST'i takip edenler katıldılar.

Salih Yılmaz uzun yıllar çalıştığı LC Waikiki'de E-Ticaret alanındaki en yetkin kişi. Renkli kişiliği, iletişimdeki becerisi, marka yönetme ve pazarlama alanındaki başarısı ile izleyiciler çok keyifli üç saat geçirdiler.
Salih Yılmaz, LC WAIKIKI’nin "E-Ticaret" konusunda sanılanın aksine "ucuz ürün", "sezon fırsatı", "eski sezon" gibi pazarlama yöntemlerini değil mağazadaki ürünün aynısını, aynı fiyatla internetten pazarlayarak ve "iyi giyinmek herkesin hakkı" sloganıyla yola çıkarak ülkemizde her kitleye ulaştığını mağaza sıklığına rağmen internet satışlarında da çok büyük bir ivme yakaladığını anlattı.
E-Ticaret ile ilgilenen pek çok üniversiteli Salih Yılmaz’ın sunumuyla E-Ticarette son dönemde gelişen “mono-marka” e ticaret sitelerini görmüş oldular.
Salih Yılmaz ile iletişimi E-Ticaret’i kendi dar alanı olarak belirleyen ve Salih Bey’i de rol model olarak belirlemiş olan KariyerİST H Sınıfı öğrencimiz, Haliç Üniversitesi öğrencisi Gözde İzgin sağladı.

1 Ekim'de SOSYAL GİRİŞİMCİLİK MESLEK İSTASYONU, 2 Ekim’de BİLİŞİM MESLEK İSTASYONU İstanbul Kültür Üniversitesi'nde gerçekleşti !

 

Sosyal girişimciliğe ilgi duyan, sivil toplum kuruluşlarında ( TOG, TEGV, TEMA Vakfı, vb ) gönüllü olarak çalışan, ya da çalışmak isteyen, bu gönüllü faaliyetlerini aynı zamanda gelir sağlayacak Sosyal Girişimci bir projeye dönüştürmek isteyen, bu konudaki örnekleri öğrenmek isteyen ve bu konuda bir atölye ortamında sadece dinleyici olarak değil, katılımcı olarak yer almak isteyen ve her ne iş yaparsa yapsın "insan odaklı" bir yanı önde tutan üniversiteli gençler ve KariyerİST Katılımcıları bu istasyonu doldurdular.
Sosyal Girişimcilik Meslek İstasyonunda, Sosyal Girişimcilik alanında Türkiye'de birçok konuda öncü olmuş SOGLA Kurucusu - INDEX GROUP İnsan Kaynakları Direktörü Timur TİRYAKİ ve SİM Sosyal İnovasyon Merkezi Kurucusu Suat ÖZÇAĞDAŞ iki güzel sunum ve atölye çalışmaları ile izleyicilerin konu hakkında önemli bir deneyim yaşamasını sağladılar.

Gelecek insan ilişkileri güçlü, insan odaklı, sosyal alanda başarılı olan kurumlar, firmalar ve markaların olacak! Sosyal olmak, geleceği kazanmaktır !

2 Ekim'de İstanbul Kültür Üniversitesi'nde saat 14.00'de BİLİŞİM MESLEK İSTASYONU yapıldı.

 

BİLİŞİM Meslek İstasyonu, sektörün duayenlerinden Anadolu BİLİŞİM’den  Bülent GÖNÇ  ve  alanının en öndeki firmalarından BİLGE ADAM adına Cem ÇEVİK mesleğin sırlarını interaktif bir ortamda sundular.

3 EKİM saat 13.00'te ANKET - ARAŞTIRMA SEKTÖRÜ MESLEK İSTASYONU için sektörün öncü firmalarından İPSOS’un Küçükyalı’ndaki merkezini ziyaret ettik !

 

Bu istasyona özellikleEkonometri, İstatistik, Sosyoloji ve Ekonomi mezunu KariyerİST’liler katıldılar.

IPSOS alanında dünyanın ikinci, Türkiye'nin birinci büyük firması .Küçükyalı’daki binası çok güzel ve etkileyici. Etkinlikte önce Araştırma mesleği ile ilgili bilgilendirici ve ilginç bir kariyer planı gösteren bir sunum yapıldı.Ardından insan kaynakları departmanı bir, bir buçuk saatlik bir sohbet ve kariyer imkanlarını anlattı. Ve ardından firma gezildi ve mesleğin bizzat sahada uygulanışı gösterildi.

IPSOS Meslek İstasyonunu için ilk randevuyu ayarlayan ve tüm organizasyonu düzenleyen KariyerİST Mezunlarımızdan Elif Okutan oldu.

Meslek istasyonlarının amacı KariyerİST Katılımcılarını alanında en yetkin firmalar ve kişilerle buluşturmak.
Klasikleşmiş kariyer günlerinden farklı olarak; mesleği, meslekteki kariyer basamaklarını, mesleğin artılarını ve eksilerini, hangi alan mezunları ile çalıştıklarını, işe alım sürecinde nelere dikkat ettiklerini vs. gibi konularda yine mesleğin içindeki kişilerin anlatımıyla ve sizin onlara sorularınızla zenginleşecek bir organizasyon yapıyoruz.
Firma ziyaretlerini özellikle önemsiyoruz bu noktada; çalışma ortamları içinde insanları ve ofislerini görelim istiyoruz.

 

IPSOS-Teras

 

IPSOS-teras2

 

ıpsos afim

4 Ekim saat 14.00’te DENETİM MESLEK İSTASYONU Denetim ( Audit ) Sektöründe BIG FOUR diye anılan 4 büyük şirketten biri olan PWC merkezinde idik!

 

Ziyarette PWC Partnerlerinden, aynı zamanda Bilgi Üniversitesinde ders veren Bilgutay YAŞAR genel olarak meslekle ilgili bilgi verdi, bu sektörde çalışmanın avantajları ve getirdikleri üzerinde interaktif bir sunum yaptı. Ayrıca, insan kaynakları departmanı sektörde ve firmadaki iş pozisyonları ve imkanlarını aktardı. Firma gezildi, PWC'de çalışan ve henüz başlamış olan genç arkadaşlarla bir buluşma gerçekleştirildi.
PWC- 2


PwC-Toplu

YORUMLAR :

Kamil Kasacı Çok güzel bir etkinlikti. PwC Ekibi bizi çok güzel ağırladı. Özellikle Bilgütay Yaşar'a çok teşekkürler..

Duygu Ece Olips şekerlerinden "değersin" yazılı defterlere, içten karşılamalarindan sorularimizi detaylı cevaplandırılmalarina kadar cok güzel bir deneyim yaşattı PwC bizlere! Kamil Kasacı hocam emekleriniz için çok teşekkür ederim! Cok güzel bir öğleden sonra oldu benim için.


PWC afim

9 Ekim Çarşamba günü 11.00’DE "Tekstil ve Hazır Giyim" Meslek İstasyonumuz için DAMAT firmasını ziyaret ettik!

 

Markanın hikayesinden yola çıkarak tekstil, hazır giyim ve perakende sektörü ve bu sektördeki çalışma ortamı, kariyer basamakları hakkında soru-cevap tarzı içeren interaktif bir sohbet oldu.
Firmanın Ar-ge ve Tasarım Müdürü Ülkü Karahanlar ve İnsan Kaynakları'ndan yetkililer sunuma katıldılar.
Ayrıca firmanın 2014 kolleksiyonlarının yer aldığı showroom ve firma gezildi.
Staj imkanı açısından DAMAT firması CV'lerinizi kabul edecek, ancak lütfen hangi tarihlerde ve hangi saatlerde staj yapabileceğinizi CV'lerinizde belirtiniz. İhtiyaç duydukları zaman bu tarihler doğrultusunda size ulaşmaları mümkün olsun. Katılım 30 kişi ile sınırlı arkadaşlar! Sevgiler..

DAMAT - 2


DAMAT- Tekstil ve Hazır Giyim


damat-afis

10 Ekim’de PERAKENDE MESLEK İSTASYONU için BOYNER’i ziyaret ettik !

 

Boyner zengin bir program hazırlamıştı.
10:00 Perakende Meslek İstasyonu Sunumu / Boyner Grup
12:00 Yemek
12:30 İstinye Park’a gidiş (servis ayarlandı)
12:40 Boyner Mağaza Ziyareti
Sabahki programda sektörün ilk firmalarından olan BOYNER Gruptan Arzu Güneşli sektörün gelişimini anlattı, ayrıca insane kaynaklarından yetkililer BOYNER ve Perakende sektöründe çalışmanın özellikleri ve karakterini anlattılar. Öğleden sonra BOYNER’in İstinye Park mağazası özellikle depo gezildi, mağazanın işleyişi ve lojistik hakkında bilgi alındı.

boyner

 

BOYNER Restaurant

 

BOYNER-2

 

BOYNER-3
Boyner afim

 

YORUMLAR :
Burcu Gürbüz
KariyerİST olarak bayramdan önceki ilk etabını tamamladık meslek istasyonlarımızın; bayramdan sonra Denizbank, Turkcell ve diğerleri ile devam;)

Üç haftadır aslında ne kadar farklı bölümlerden mezun olup ne kadar farklı kulvarlarda kendi seçimlerini yapan insanlar olduğunu gördük. Dikkat ederseniz egolarını bir kenara bırakmış, kendilerine emek harcamış hatta bununla da kalmamış bilgi ve tecrübelerini paylaşmayı bilen insanlarla bir aradaydık. Çünkü sevdikleri işi yapıyorlar ve bunu o kadar içselleştirmişler ki iş değil artık yaşam tarzı olmuş kendi serüvenlerinde..

Çocuklarıma öğretebileceğim yegane şeylerden biri belki de kendilerini hayatta hiçbir şeye mecbur hissetmemeleri...Tüm bilgi, birikim ve donanım tam da bunun için aslında, mecburiyetleri ortadan kaldırmak.

KariyerİST bu noktada hepimizin hayatına öyle güzel dokunuyor ki...

Şimdi proje yarışmamız var; farkları ortaya koymanın, neler yapabileceğinizi göstermenin tam zamanı. Bu zamana kadar alınan eğitimlerin, gösterilen özenin ve kendinizi hafife almama gerekliliğini projeye dökme zamanı.

Farklı sektörlerden, alanında uzman juri üyelerini seçim yapmakta zorlamak gerekir diye düşünüyorum;)

Bu projede olmak ve sizleri tanımak çok güzel...Gülümsemenizi eksik etmeyin yüzünüzden, en güzel anahtarlardan biri bu hayatta;)

Hepinize şimdiden iyi bayramlar;)

Sevgiler,

Bankacılık Meslek İstasyonu için 24 Ekim Perşembe DENİZBANK Deniz Akademi'de zengin bir programla karşılandık!

 

24 Ekim’de Bankacılık Meslek İstasyonu için KariyerİST Katılımcıları Deniz Akademi’de buluştular !
Denizbank İnsan Kaynakları ekibinin tamamının katıldığı programda İnsan Kaynakları ve Deniz Akademi’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yavuz Elkin de tüm katılımcılar için çok değerli bir kariyer hikayesi anlattı.
Katılımcılar 3. Kademe Eğitimler kapsamında yapılan Bankacılık Meslek İstasyonunda hem bankacılık mesleği ile ilgili mesleğin sırlarına vakıf oldular, hem de bankacılık basamaklarını çıkanların kariyer hikayelerini dinlediler. Ayrıca Denizbank’ta kariyer, staj ve iş imkanları ve onları bekleyen yolculuğu da görme şansına sahip oldular ve dolaylı yolları bırakıp kendilerini İnsan Kaynaklarına anlatma fırsatını buldular.

Denizbank- Bankacilik

 

Denizbank - toplu

31 Ekim’de KariyerİST ilk mezunlarını verdi ! 1. KariyerİST Proje Yarışmasında jüri üyeleri dereceye girenleri seçmekte zorlandı.

 

GELECEK BAŞLADI !
mezuniyet

Türkiye'de bir İlk gerçekleşti! Türkiye'de ve belki de dünyada ilk kez, KariyerİST Mezunlarının katılacağı "Kariyer Proje Yarışması" 31 Ekim'de İstanbul Kültür Üniversitesi'nde gerçekleşti!

Finale kalan farklı Meslek Kategorilerinden 16 yarışmacı, daha önceden yazılı olarak başvuru formu ile sundukları projelerini bu kez 5'er dakikalık sunumlarla canlı olarak izleyici ve jüriye sundular.

Jüri üyeleri alanın uzmanlarından  ve KariyerİST Meslek İstasyonlarında yer alan firmanın insane kaynakları yetkilileri,  ve Meslek İstasyonlarına katılan kişilerden oluşuyordu.

 

Prof Dr. Durmuş Dündar (İKÜ İİBF Dekanı )

Arzu Parmaksız (İSTKA İzleme Uzmanı)

Özlem Helvacı (PER-YÖN Genel Sekreteri)

İpek Aral Kişioğlu (Kaynağım İnsan Bloğu, İK Danışmanı)

Mert Emcan (PWC İşe Alım Hizmetleri Lideri)

Evrim Birol ( IPSOS İnsan Kaynakları Genel Müdürü)

Nur Banu Oğuz   (DENİZBANK)

Özgen Yurbay Özgentürk ( 3M )

Ayfer Erdem (Doğa Koleji İcra Kurulu Üyesi)

Mehmet Akif Ersoy (TRT Gazeteci)

Fatih PORTAKAL – FOX TV

İdris Cin (Girişim Haber)

Nuri Karakuş ( BRITISH SIDE )

Jüri üyeleri değerlendirmelerini iki ayrı planda yaptılar. Daha önceden kendilerine ulaştırılan Proje Başvuru Formları 50 puan, sunumları ise 50 puan üzerinden değerlendiren jüri üyeleri hepsi son derece etkileyici sunumlar yapan yarışmacılar arasından birinci, ikinci ve üçüncüyü seçmekte zorlandılar.

Yarışma sonunda Eda Bayraktar birinci, Aykut Türkoğlu ikinci , Enes Yayla üçüncülüğü aldılar.

1. KariyerİST Proje Yarışması ve Mezuniyet törenine katılanlar, yeni Dönem 2014 Dönemi KariyerİST başvurularını 31 Ekim günü İst. Kültür Üniversitesinde kayıt masasında yaptılar ve başvurularda öncelik kazandılar.

30 Ekim tarihli Girişim Haber'de çıkan haber !

http://www.girisimhaber.com/post/2013/10/30/KariyerIST-2013-Proje-Mezuniyeti-Yarismasi.aspx


KariyerİST Projesi 2013 Mezuniyeti ve Yarışması Yarın Gerçekleşiyor!

30 Ekim 2013   /   İdris Cin

0 Yorum

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteğiyle İstanbul Mülkiyeliler Vakfı, Kültür Üniversitesi,Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ortaklığında yürütülen KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi Projesi, yapacağı tam günlük Final organizasyonu ile 31 Ekim 2013 Perşembe günü 1. KariyerİST Proje Yarışması'nı gerçekleştirecek.

İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu'nda yapılacak organizasyonda, KariyerİST mezunları yapılacak Mezuniyet Töreninde diplomalarını alacaklar.


İstanbul Kalkınma Ajansı'nın "Çocukların ve Gençlerin Girişimcilik, Beceri ve Geleceklerini Destekleme Mali Destek Programı" çerçevesinde başarılı projeler arasında seçilerek onaylanan ve diğer 61 proje ile birlikte hibeye layık bulunan "KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi Projesi" 18 Aralık'ta yapılan Proje Lansmanı ile başlamıştı.

Lansmanından bu yana düzenlenen Kariyer Gelişim Döngüsü Eğitimleri ile çok sayıda öğrencinin bilinçlenmesini ve geleceğini planlamasını sağlayan projede; 1300 başvuru arasından seçilen 40 Üniversite 73 Bölümden 400 öğrenci eğitim aldı.

KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi Projesi'nde eğitimleri tamamlayan genç öğrenciler 31 Ekim Perşembe günü "mezuniyet belgelerini" alacaklar ve hazırladıkları kişisel kariyer projeleri ileKariyerİST Proje Yarışması'nda yer alıp yarışacaklar.

Bu projeyle Türkiye'de bir ilk gerçekleşiyor!

Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen ve gençlerin kendi gelecek kariyer projeleri ile katılacakları, "1. KariyerİST Proje Yarışması"na KariyerİST Mezunları katılacak. Ülkemizde ilk defa bu projeyle, üniversitelerinin 3. ve 4. sınıfına giden katılımcı öğrenciler, proje kapsamında uzun soluklu kariyer ve girişimcilik eğitimlerinden sonra kendi projelerini hazırlayıp KariyerİST Proje Yarışması'na aday oldular.

 

Finale kalan öğrenciler yapacakları sunumlarla kendi kariyer planlarını, 5-10 yıllık gelecek hedeflerini yaratıcı bir sunumla, özel sektörden kendi alanlarının temsilcisi firmaların  temsilcileri ve bu alanda kendilerini kanıtlamış uzmanlardan  oluşan bir jüriye aktaracaklar. Jüri üyeleri finalistler arasından ilk üçü belirleyecek ve kazananlara çeşitli ödüller verilecek.

KariyerİST Proje Yarışması'nın Program Akışı

SABAH OTURUMU :
09.00-10.00 Kayıt ve ikram
10.00-10.30 Açılış ve Sunum..
10.30-11.15 KariyerİST Hikayeleri – Panel -  KariyerİST'e katılan öğrenci ve yeni mezunlardan kendi hikayeleri , Proje Deneyimleri , katılımcılardan soru ve katkılar.
11.15-11.30 Çay -  Kahve arası
11.30-12.15 PANEL - KariyerİST – Farklılaştıran Kariyer İstasyonları- Yeni bir Kariyer ve Gelecek Planlama Yöntemi
Katılımcılar : KariyerİST Proje Ekibi ve Eğitmenleri  Prof Dr. Durmuş Dündar –Kamil Kasacı– Mevlüt Güleç  – Haluk Sayar – Sinan Bayraktar – Salih Keskin – İpek Aral Kişioğlu

ÖĞLEDEN SONRA OTURUMU
13.00-14.00 Protokol Karşılama
14.00-14.30 AÇILIŞ KONUŞMALARI
İKÜ Rektörü, Sıddıka Semahat Demir,
İMV Başkanı, Hüseyin ERGÜN
HABİTAT  Başkanı İlhan ERMİŞ ya da Onursal Başkanı Sezai HAZIR
14.30-15.30 Mezuniyet Töreni
15.30-15.45 Çay Kahve arası
15.45-16.00 KariyerİST – Sunum ve  Konuşma , Yarışma ve Jüri Takdimi – Kamil Kasacı
16.00-17.00 Finale kalan Projelerin takdimi ve Proje Sunumlarının yapılması
17.00-17.20  Müzik dinletisi – Jüri Proje Değerlendirmeleri
17.20-18.00 Yarışma sonuçlarının açıklanması ve Ödül Töreni
18.00–19.30 Kokteyl

Siz değerli okurlarımızı da bekliyoruz!

KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi Projesi projesinin meyvesi olan projeleri dinlemek ve birbirinden özgün ve inovatif projelere şahit olmak için yarın İstanbul Kültür Üniversitesi Oditorium'a gelmeniz yeterli. Biz Girişim Haber olarak orada olacağız.

31 Ekim'deki Mezuniyet Töreni ve Yarışma Finaliyle ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi Projesi hakkında daha detaylı bilgi edinmek içinwww.kariyerist.org web adresini ziyaret edebilirsiniz. Eğitimlerle ilgili gelişmeleri KariyerİST Facebook sayfasından ve Twitter profilinden takip edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okuyucularımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

⇒ Bu haberimizi beğendiyseniz RSS kaynağımıza abone olun, diğer haberlerimizi kaçırmayın!

Etiketler: kariyer, kariyerist, kariyer ve girişimcilik merkezi, istanbul mülkiyeliler vakfı, kültür üniversitesi, habitat kalkınma ve yönetişim derneği, istka

Yazar İdris Cin Hakkında

Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunu olan yazar 2005-2011 yıllarında bilişim sektöründe Yazılım Mühendisi olarak çalıştı. 2006'dan beri blog yazmakta olup bu hobisini Eylül 2010'da Girişim Haber ile profesyonelleştirdi. Girişim Haber'de Yazarlık ve Yayın Yönetmenliği yapan yazar, 2011'den beri tekstil sektöründe idari yöneticilik yapmakta ve girişimci olarak bilişim sektörüne dönüş hazırlığında.

Twitter

Hata
  • Bileşen yüklenirken hata: , 1
  • Bileşen bulunamadı

imv-logokultur-logohabitat-logo 


KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi

 Abide-i Hürriyet Cd. Hasat Sk. No.2/5 3438 Şişli - İstanbul Tel: 0212 296 41 91 Faks: 0212 296 41 92 www.kariyerist.org 


KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi Projesi İSTKA tarafından desteklenmektedir. 


“Bu web sitesi, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteklediği KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek
sorumluluk KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi'ne  ve proje ortaklarına ait olup, İSTKA veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamaktadır.”