Twitter

18 Aralık 2012 Proje Lansmanı

 

182012 9377

18 ARALIK PROJE İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ’NDE YAPILAN PROJE LANSMANI İLE BAŞLADI !
İstanbul Mülkiyeliler Vakfı, İstanbul Kültür Üniversitesi ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği’nin ortak olarak yürüteceği “KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi Projesi" bu gün gerçekleştirdiğimiz proje lansmanı ile başladı.

Lansman , proje ortaklarının açılış konuşması ile başladı.Açılış konuşmalarının ardından KariyerIST proje koordinatörü Kamil Kasacı proje hakkında genel bilgi verdi.

Lansmana 200'e yakın öğrenci kulüpleri temsilcileri ve üniversite öğrencisi katıldı.
19 ARALIK PROJE BASIN KAHVALTISI
BASIN YANSIMALARI :
Projemiz Habertürk Gazetesinde !

Habertürk Gazetesi Köşe Yazarı Pervin Kaplan bugünkü köşesinde Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği , İstanbul Mülkiyeliler Vakfı ve Kültür Üniversitesi ortaklığında yürütülen KariyerIST Kariyer ve Girişimcilik Projesine yer verdi.

Okumak İçin;


https://skydrive.live.com/redir?resid=6FDD75E8BA78B963%21116

KariyerİST Merkezi “Proje Lansmanı”na 200′ü aşkın öğrenci katıldı

İstanbul Mülkiyeliler Vakfı, İstanbul Kültür Üniversitesi ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği’nin ortak olarak yürüteceği “KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi Projesi” 18 Aralık tarihinde yapılan Proje lansmanı ve Basin Toplantısı ile başladı. Lansmana 200’ü aşkın girişimcilik kulüpleri üyesi ve üniversite öğrencisi katıldı.
Lansman , proje ortaklarının açılış konuşması ile başladı.

Proje sahibi İstanbul Mülkiyeliler Vakfı başkanı Hüseyin Ergün, bu projenin genşlerin meslek ve kariyer seçimlerinde onlara yol göstereceğini belirterek, gençlerin kendi geleceklerini planlamada azim ve kararlığının önemine değindi ve küçük başarısızlıkların onları daha çok kamçılaması gerektiğini vurguladı.

Proje ortağı İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semahat Demir, üniversitelerde 3. ve 4. sınıfta okuyan öğrenciler için geleceklerini planlamalarının öneminden söz ederek, proje kapsamında kurulacak olan Kariyer ve Girişimcilik Merkezi’nin tam da bu noktada onların geleceğini ve kariyerini yönlendirme ve onlara mentorluk yapma görevini üstleneceğini belirtti.
Diğer proje ortağı Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği Genel Sekreteri Sait Çetin de gençlerin eğitim ve istihdamının önemine değinerek, bu projenin istihdam konusunda gençlere ciddi imkanlar sağlayacağını belirtti.
Açılış konuşmalarının ardından, İstanbul Kalkınma Ajansının 2012 yılında açtığı” Çocukların ve Gençlerin Girişimcilik, Beceri ve Geleceklerini Destekleme Mali Destek Programı” çerçevesinde destek kapsamına aldığı projenin koordinatörü Kamil Kasacı proje hakkında genel bilgi verdi.

Kasacı, üniversiteli gençlerin kariyerlerini planlamada, meslekleri tanımada yetersiz olduklarını belirterek, “onların güçlü ve zayıf yönlerini ortaya çıkarıp, hedefleri doğrultusunda stratejik yol haritalarını çıkarmalarını sağlayacağız” diyor.
Merkez, İstanbul’daki üniversitelerde 3.ve 4. sınıfta okuyan öğrenciler ve yeni mezunlarına açık. Bir yılı sürecek projeden 500 gencin yararlanması hedefleniyor. Gençlere kariyer planlamayı, hedef belirlemeyi, proje hazırlamayı öğretecek, gelecekleri için yol haritası hazırlamalarına ve kendi güçlü yönlerini keşfetmelerine yardımcı olacak, bu merkezde yapılacak eğitimler sonunda bir proje yarışması yapılacak.Yarışmada başarılı olanlar staj, burs ve yurt dışı eğitimlerin de yer alacağı ödüller kazanacak.
Kariyerlerini nasıl planlayacaklarını merak edenler, bu merkezde sorularına yanıt bulacaklar.
Başvurular www.kariyerist.org adresinden,http://www.facebook.com/Kariyerist2012,
www.twitter.com/kariyerist2012 Facebook ve Twitter adreslerinden, okullardaki kulüpler, kariyer ve girişimci kulüp ve dernekleri üzerinden yapılabiliyor.

http://cerideimulkiye.com/?p=28923

 

imv-logokultur-logohabitat-logo 


KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi

 Abide-i Hürriyet Cd. Hasat Sk. No.2/5 3438 Şişli - İstanbul Tel: 0212 296 41 91 Faks: 0212 296 41 92 www.kariyerist.org 


KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi Projesi İSTKA tarafından desteklenmektedir. 


“Bu web sitesi, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteklediği KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek
sorumluluk KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi'ne  ve proje ortaklarına ait olup, İSTKA veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamaktadır.”